Čo s bicyklom na zimu?

bicykel-zima-pixabay

V prvom rade si treba zapamätať, že zima je pre váš bicykel najťažším obdobím v celom roku. Začína to už vlhkým obdobím jesene. Neskôr v zime zas situáciu sťažuje hlavne posypová soľ, ktorá spôsobuje slabú elektrolýzu a tá poškodzuje komponenty bicykla. Hliník s oceľou sa tvária ako anóda s katódou a týmto sa postupne poškodzujú. Hliník sa rozsypáva a oceľ hrdzavie.

Ako s týmto problémom vlastne bojovať? O bicykel sa treba správne starať. To znamená, starostlivo a s rozumom zaizolovať miesta, kde sa môže dostať slaná voda a tiež po každej jazde mazať bicykel správnymi olejovými prípravkami. Hlavne reťaz, guferá vidlice, a pohyblivé časti ložísk. Druhou možnosťou je využiť služby našej Cyklospálne.

Čo je to Cyklospálňa? Cyklospálňa je služba, ktorú ponúkame u nás v servise celoročne. Ide o službu odloženia bicykla počas celého roka. Bicykle môžete zazimovať aj mimo sezóny, alebo iba tak na pár dní odložiť. Prinesiete k nám bicykel a my sa už o všetko postaráme. Bicykel je uskladnený v zabezpečenej budove s celodennou strážnou službou a kamerovým systémom.

Bicykel dostane kompletnú bezplatnú prehliadku a dohodnutý servis aj s výmenou potrebných dielov a bude pripravený na vyzdvihnutie presne dohodnutú hodinu a deň. A to všetko len za cenu 15 eur na mesiac. Samozrejme si ho po dohode viete aj v priebehu uskladnenia v prípade potreby kedykoľvek po oznámení vyzdvihnúť a opäť u nás odparkovať. Nesmiernou výhodou je, že nemusíte na jar ísť s bicyklom do servisu, pretože tam už je a v dohodnutý čas bude váš bicykel už dávno pripravený na jazdu.

Áno, presne také jednoduché to môže byť. Stačí sa objednať a my už všetko podstatné a dôležité za vás zariadime.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email