Stanú sa LED bicykle novým trendom na Slovensku?

blog-led-bicykle-0002

Na Slovensku, hlavne v Bratislave, sa čoraz častej začínajú objavovať svietiace bicykle. Odkiaľ sa berú a kde tento trend vznikol? Tak aj toto sa dozvieš v tomto článku.

Pri custom bicykloch na objednávku, tak aj horských a ostatných typoch bicyklov, sa stáva LED osvetlenie trendom. LED osvetlenie je nie len šetrným a štýlovým doplnkom po stránke dizajnu a odlíšenia, ale tiež skvelým bezpečnostným prvkom. Mne samému to raz zachránilo pravdepodobne život. Vyrútilo sa auto v nepriehľadnej zákrute asi 120km za hodinu a pri zošliapnutí brzdy, keď ma vodič ząregistroval, zostal stať po dlhej brzdnej dráhe na výstražných svetlách.

Nikdy nebolo tak ľahké všimnúť si cyklistu približujúceho sa k prechodu pre chodcov, ako je to teraz. Rovnako to platí pri deťoch bicyklujúcich sa nočnými parkmi a ulicami mesta, pretože rodič presne vidí, kde sa nachádza jeho ratolesť. Poďme trochu aj k technickým špecifikáciám. Celý systém je napájaný troma klasickými tuškovými batériami, kde sa dosahuje svietivosť pri nabíjacích článkoch o kapacite 2700 mAh až 40 hodín na jedno nabitie. Pás má dĺžku 220 cm a nachádza sa na ňom 20 LED diód. Osvetlenie je samozrejme plne vodotesné a je možné ho ponoriť bez problémov do vody.

Svetlá sú dostupné v šiestich farbách, a to: bielej, zelenej, modrej, červenej, ružovej a farebnej. Najžiadanejšie sú však zelené, červené a modré. Cenovo sa aktuálne cena aj s montážou na ráfiky kolies pohybuje 17,90 eur na jedno koleso.

Kde to teda celé vzniklo? V Amerike sú LED svetlá na bicykloch trendom už mnoho rokov. Custom LED scéna sa tam rozvinula v širokom zábere, počínajúc svietiacimi kolesami, podsvietením celého bicykla, samostatným podsvietením rámu, svietiacimi záslepkami riadidiel a tiež množstvom iných rozmanitých doplnkov. Aktuálne udáva trend podsvietenie celého bicykla spolu s nasvietením ráfikov kolies programovateľným led osvetlením.

Treba si uvedomiť, že kreativite sa žiadne medze nekladú a stále je tu možnosť uberať sa vlastnou cestou a rozšíriť možnosti smerovania tohto trendu. V prípade záujmu je tu aj možnosť prísť sa poradiť na konzultáciu priamo u nás v našej dielni, kde vám veľmi radi poradíme a budeme sa vám plne venovať.

Share on facebook
Share on twitter
Share on email